چگونه تبدیل به یک معامله گر سودده پایدار شویم؟

آموزش صفر تا صد تریدر شدن و راهنمای گام به گام عملی

اصلا نمیدانستم چگونه باید به یک تریدر حرفه ای تبدیل شوم! نمیدانستم از کجا شروع کنم و چه چیزهایی بیاموزم!؟
اصلا نمیدانستم چه چیزهایی دانستنشان واجب است و چه چیزهایی وقت تلف کردن است!
فکر میکردم همه چیز تحلیل تکنیکال است و لاغیر! الان که سالها از آن روزهای ابتدایی میگذرد، میبینم که چه مسیر پرفراز و نشیبی بوده و چقدر در این مسیر، زمان و انرژی و پولهایم مصرف شده تا این تجربه ها بدست آمده است…

به همین دلیل تصمیم گرفتم که مسیری را با شما همراهان عزیز ایزی پیپسی به اشتراک بگذارم که طی کردن آن برای من سالها طول کشید.

هدفم این بود که شما نخواهید سعی و خطا کنید و با پیش گرفتن این تجربیات، در زمان و انرژی و پول خود صرفه جویی کنید.
این مسیر را در چند گام کلی تقسیم بندی نموده ام و در هر گام، به مباحث آموزشی آن به صورت لینک ارجاع داده ام که با مراجعه به آن لینک که یا میتواند ویدئو باشد یا متن، آن موضوع را فرا میگیرید و سپس سراغ مبحث بعدی میروید.

پس از رسیدن به انتهای این مسیر، من (فردین ترکفر) تضمین میدهم که شما با فرد ابتدای مسیر بسیار تفاوت خواهید داشت و با ذهنیت صحیحی پا در دنیای معامله گری خواهید گذاشت!
میدانید دنبال چه هستید و چه چیزی از بازار میخواهید و میدانید که حداقل چگونه باید به یک معامله گر خوب تبدیل شوید!
این ادعای بزرگی است ولی من به آن امیدوار هستم که ان شاء الله با تلاش شما حتما محقق خواهد شد!
هزینه این انتقال تجربه برای شما، فقط طی کردن و یادگیری آگاهانه آن می باشد! همین و بس…

بدون فوت وقت به سراغ اولین گام در این مسیر میرویم که مناسب افرادی است که با بازارهای مالی نظیر فارکس و بورس و ارز دیجیتال آشنا نیستند و نمیدانند که چگونه میتوان از این بازارها درآمد دلاری کسب کرد!

گام صفر

آشنایی با بازارهای مالی و کسب درآمد دلاری

در قدم صفر و برای شروع یادگیری و آشنایی با بازارهای مالی نوبت این است که با بازارهای بورس و ارز دیجیتال آشنا شوید تا به فهم کاملی از اصطلاحات و مفاهیم بازارهای مالی برسید که طی مقالاتی که در ادامه لیست شده‌اند، کامل خدمتتان توضیح داده ایم.

بازار بورس
بازار ارزهای دیجیتال

تا به اینجا تمامی بازارهای مالی فارکس و بورس و ارز دیجیتال را شناختیم!
حال نوبت آن است که بدانیم چگونه میتوان از این بازارها کسب درآمد کرد و چه نکاتی را لازم است رعایت کنیم تا بتوانیم در این مسیر موفق باشیم!

حال که فهمیدیم بازارها چه ویژگیهایی دارند و تریدرها در این بازارها باید چگونه عمل کنند، وقت آن است که به رکن اول معامله گری و کسب درآمد دلاری بپردازیم و آن هم چیزی نیست جز تحلیل بازار و استراتژی معامله گری! 

پس به سراغ گام اول میرویم!

گام اول

استراتژی معامله گری

شرط لازم فعالیت در بازارهای مالی، تحلیل آنها و یافتن موقعیتهای مناسب معاملاتی است تا با سرمایه گذاری مناسب و عاقلانه بتوان به کسب درآمد پرداخت! با اینحال پیش از پرداختن به استراتژی معامله گری و تحلیل بازار، لازم است با ارکان و اصول اساسی استراتژی معامله گری آشنا شویم تا بتوانیم آگاهانه بازارها را تحلیل کنیم!

حال که دانستیم استراتژی معاملاتی چیست، به یک مثال ساده و واقعی از استراتژی معاملاتی میپردازیم که اتفاقا به صورت لایو هم توسط یکی از دانشجویانم اجرا شده و نتایج آن و تجربه ایشان هم در قالب مقاله ای خدمتتان ارائه شده است.
این استراژی برای افرادی مناسب است که فرصت کافی روزانه برای تحلیل بازار ندارند و فقط میخواهند روزانه 5 دقیقه به تحلیل بازار بپردازند!

حال نوبت آن است که به یادگیری تحلیل تکنیکال بپردازیم به نحوی که بتوانیم به کمک آن، موقعیتهای معاملاتی را در بازارهای مالی شکار کنیم! متاسفانه خیلی از افراد تحلیل تکنیکال را می آموزند که نقاشی بکشند 🙂 مراقب باشید که شما جزء این دسته افراد نباشید!
در این ویدئوها و مقالات تماما سعی شده است که شما مباحث تحلیلی را به صورت عمیق و حرفه ای فرا بگیرید و به کمک آنها، در بازارهای مالی معامله کنید!

در انتهای قدم اول آموزش صفر تا صد تریدر شدن اگر میخواهید تمامی الگوهای نموداری به همراه شکست خطوط روند را برای تمامی بازارها و تایم فریمها در هر لحظه به صورت هشدار در موبایل دریافت کنید به نحوی که حد سود و حد ضرر هم کاملا مشخص باشد، پیشنهاد من به شما پلتفرم الگوها است که من به کمک تیم برنامه نویسی آن را توسعه دادیم و به کمک این پلتفرم معاملات بسیار خوبی را تا بحال داشته ام. 

حتما در پیج اینستاگرام پلتفرم الگوها عضو شوید و ویدئوهای آموزشی کار با پلتفرم و شیوه عملکرد آن را با دقت بررسی کنید و اگر سوالی داشتید از ادمین پیج اینستاگرام بپرسید. در حال حاضر تعداد زیادی از معامله گران با کمک این پلتفرم در حال معامله گری در لایو بازار هستند چون تمامی ویژگیهای یک استراتژی معامله گری را به صورت کامل داراست و شما میتوانید با صرف کمترین زمان در روز (حداکثر 1 ساعت)، تمامی نمادهای معاملاتی به همراه طلا و نفت و داوجونز و همینطور ارزهای دیجیتال (به زودی) را معامله کنید!

شرط لازم معامله گری، داشتن استراتژی معاملاتی است ولی شرط کافی نیست! شما زمانی میتوانید تبدیل به یک تریدر سودده شوید که اصول حرفه ای شدن را بدانید و آنها را رعایت کنید! در گام دوم به این اصول حیاتی و بسیار مهم میپردازیم که دانستن و اجرا کردن آنها، شرط اساسی موفقیت در معامله گری است!

گام دوم
اصول حرفه ای شدن در معامله گری

یادگیری ابزارهای تحلیل بازار بدون درک اصول معامله گری هیچ فایده ای ندارد!
اگر میخواهید مثل یک تریدر حرفه ای در بازارهای مالی عمل کنید و از ابزارهای تحلیلی به نحو احسنت بهره ببرید تا بتوانید سودآور شوید، لازم است این گام را با دقت هرچه تمام تر طی کنید تا بتوانید زیرساخت های تبدیل شدن به تریدر سودده پایدار را در خود ایجاد نمایید.

تریدر حرفه ای چطور فکر میکنه؟
همه چیز درباره وین ریت و ریسک به ریوارد

تا به اینجا بیش از 60 درصد مسیر حرفه ای شدن را طی نموده اید ولی احتمالا همچنان تبدیل به یک تریدر سودده پایدار نشده اید! حال وقت این است که در گام نهایی، به ذهنیت صحیح معامله گری بپردازیم و مهمترین مباحث موفقیت و حرفه ای شدن در مهارت معامله گری را با یکدیگر بیاموزیم! 

متاسفانه خیلی از افراد تا قدم دوم آموزش صفر تا صد تریدر شدن پیش می آیند و گام سوم را نادیده میگیرند و درک نمیکنند که گام سوم، گام حیاتی برای تبدیل شدن به یک تریدر حرفه ای سودده پایدار است!

گام سوم

ذهنیت صحیح و روانشناسی معامله گری

به شما عمیقا تبریک میگویم! 

که تا قدم آخر آموزش صفر تا صد تریدر شدن پیش آمدید! اکنون نوبت شماست که این اصول فرا گرفته شده را به کار بگیرید و با تمرین و تلاش و تکرار، آنها را در خود نهادینه کنید تا بتوانید از مهارت معامله گری، تا انتهای عمر کسب منفعت کنید!

و در نهایت :

مشاوره اختصاصی رایگان

هرچیزی که برای تبدیل شدن به یک تریدر حرفه ای به آن نیاز دارید را در آموزش صفر تا صد تریدر شدن با شما به اشتراک گذاشته ام!

ولی:

  • اگر تمامی این مطالب را دیده و تمرین نموده اید،
  • اگر تمایل دارید دوشادوش یک تریدر به معامله در بازار بپردازید،
  • اگر احساس میکنید که تصمیم گیری برایتان سخت شده و نیاز به مشاوره و یاری دارید،

در اینصورت پیشنهاد میکنم فرمی که در انتهای همین صفحه قرار دارد را با دقت تکمیل و ارسال کنید.

متناسب با پاسخهای شما، بنا بر اولویت، شخصاً با شما تماس خواهم گرفت.

در انتها از تمامی شما دوستان عزیزم که برای رشد و پیشرفت خود تلاش میکنید، تشکر می‌کنم و برایتان آرزوی موفقیت و سربلندی دارم.

ارادتمند شما، فردین ترکفر